Перейти до вмісту
Home » Установки збереження енергії: особливості використання та терміни окупності

Установки збереження енергії: особливості використання та терміни окупності

    Замовити установку зберігання електроенергії для бізнесу – це не лише можливість забезпечити підприємство електроенергією під час блекауту, але й отримати значний прибуток за рахунок різниці вартості електроенергії.

    Якщо раніше можливість замовити накопичувач електроенергії розглядалася виключно як варіант підтримки комфортних умов під час блекаутів, то зараз промислові системи великої ємності можуть використовуватися для заробітку грошей. І можуть не тільки досить швидко окупитися, але й принести своєму власнику суттєвий прибуток.

    Системи накопичення та зберігання сонячної енергії: нові перспективи

    Інтерес до промислових систем зберігання енергії зріс на тлі песимістичних прогнозів на осінньо-зимовий період, коли відключення електрики за часом триватимуть довше, ніж її подача. Крім того, вони стали значно доступнішими після скасування ПДВ та мита на їх імпорт, в середньому зниження ціни склало близько 15%.

    У чому перевага систем накопичення та зберігання енергії великої ємності:

    • Вони являють собою контейнерний модуль, всередині якого знаходиться все необхідне обладнання для накопичення, зберігання та видачі електроенергії користувачу.
    • Розміщення обладнання в контейнері значно спрощує його встановлення – фактично необхідно лише обрати майданчик, мінімально підготувати його та підключити апаратуру до мережі. Всередині знаходяться всі необхідні системи, які забезпечують стабільне та ефективне функціонування обладнання, насамперед – акумуляторної групи (кондиціонери підтримують температуру, визначену виробником як найбільш сприятлива). Важлива особливість – це наявність системи пожежогасіння, яка заблокує розповсюдження полум’я ще на початковому етапі, не дозволивши вогню значно пошкодити обладнання.
    • Висока автоматизація процесів – фактично, система працює автономно, обираючи найбільш прийнятний режим функціонування в режимі реального часу, аналізуючи вартість електроенергії на зовнішньому ринку, власне споживання та цілий ряд інших факторів. Різноманітні інтерфейси нададуть користувачу всю необхідну інформацію та дозволять інтегрувати систему накопичення та зберігання енергії, в залежності від призначення, в управління виробництвом або «розумний дім».
    • Система може об’єднати в єдине ціле різні джерела електроенергії – зовнішню електромережу, традиційні генератори, сонячні електростанції, вітрогенератори, малі ГЕС і т.д.
    • Системи зберігання енергії дозволяють заробляти на різниці вартості електроенергії протягом дня, можна виділити два піки споживання з дуже високою вартістю (ранок та вечір) і два мінімуми з дуже низькою ціною (це ніч і, особливо, день).

    Такі системи можуть накопичувати електроенергію, закуповуючи її дуже дешево вдень, і потім використовувати для власного споживання (або продаючи надлишки в загальну електромережу) на піку вартості.

    Розрахунки показують, що установка ємністю близько 1 МВт*год вартістю близько 330 тисяч доларів (за нинішніми цінами на електроенергію) повністю окуповує себе протягом 3-4 років. З урахуванням дуже тривалого терміну експлуатації – близько 10 років, чистий прибуток складе близько 500 тисяч доларів.

    Позначки: