Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/rayton/rayton.com.ua/wp-content/themes/neve/functions.php on line 57
Перша пивоварня на сонячній енергії, СЕС для бізнесу | Rayton
Перейти до вмісту
Home » «Уманьпиво»: перша в Україні пивоварня, яка варить пиво на сонячній енергії

«Уманьпиво»: перша в Україні пивоварня, яка варить пиво на сонячній енергії

  Featured Video Play Icon

  Бізнес системно переходить на використання альтернативної енергії. Про причини цього явища можна говорити довго, але головна з них – це нестабільні тарифи на електроенергію, що постійно зростають. А ось для пивоварні «Уманьпиво» будівництво СЕС стало ще й іміджевим кроком: медіаресурс ТСН.

  Коротка інформація про пивоварню «Уманьпиво»

  Історія виробника напоїв має глибоке коріння. Сімейний бізнес було засновано 1878 року. З тих пір, керуючись досвідом предків і технологіями, що стрімко розвиваються, виробництво набирало обертів. На початок 2022 року на заводі варять ароматне пиво, але воно не є єдиним продуктом. Вагомими нагородами та популярністю серед споживачів були відзначені квас, лимонад та сидр.

  Щоденні обсяги виробництва «Уманьпива» вражають: загалом це понад 100 тисяч пляшок напоїв. Тут створюють продукцію на експорт – якісні товари цінують у Китаї, Ізраїлі, Америці, Німеччині та багатьох інших країнах. Головний принцип діяльності – жорсткий контроль сировини та процесів виготовлення. Для забезпечення виробничих потужностей екологічно чистою сировиною її тут вирощують самостійно. Як кажуть, абсолютний контроль чистоти продукту «від зернятка до пляшки на прилавку».

  Відповідно, щоб забезпечити такі обороти, потрібна чимала площа та колосальні витрати на енергоресурс. Тому перспектива переходу на енергію сонця власникам бізнесу здалася особливо привабливою. І для втілення ідеї в життя виробник обрав компанію з ідеальною репутацією – Rayton Sun.

  Виклики перед постачальником сонячних електростанцій

  Проект №1: сонячні панелі

  Робота в «Уманьпиво» виявилася далеко не стандартною. Про це стало відомо відразу ж після знайомства з виробництвом та дослідження об’єкта. Перший виклик – величезне споживання електроенергії. Енергоаудит показав: навіть якщо покрити сонячними панелями всі дахи підприємства, це не дасть змогу забезпечити необхідну кількість енергії для повного переходу.

  Друга складність полягала в тому, що в окремих місцях покрівлі перебували не в тому стані, щоб витримати додаткову вагу обладнання. Деяким з них вже близько сотні років, давно не реставрувались. Тому перед розробкою проекту було проведено ретельну експертизу всіх дахів.

  Ще однією особливістю виробничих приміщень «Уманьпиво» виявилося те, що їх покрівлі створені з різних матеріалів, мають різне розташування, відрізняються між собою кутами нахилу. Після професійних досліджень стало очевидним, що доведеться використовувати усі можливі типи кріплень.

  Обладнання, яке використане на СЕС «Уманьпиво»

  Враховуючи особливості будівель, розташовувати обладнання довелося на 10 дахах. Були використані практично всі придатні поверхні:

  • козирки;
  • навіси;
  • покрівлі виробничих та складських приміщень;
  • дах адміністративного корпусу.

  Оскільки в результаті енергоаудиту було встановлено, що для повного заміщення денного споживання підприємства потрібні колосальні потужності, прийнято рішення про часткове заміщення з річним обсягом 28%. Для цього в результаті побудовано електростанцію з потужністю 520 кВт.

  У процесі були використані:

  • сонячні панелі Jinko solar на 525 Вт (874 штук);
  • сонячні панелі Jinko solar на 440 Вт (139 штук).

  Серцем СЕС стали інвертори всесвітньо відомого бренду Huawei. На Уманьпиво їх встановили 6 шт. Контроль та моніторинг роботи енергообладнання здійснює система Huawei.
  Якщо говорити про кріплення, то тут були задіяні наступні системи: паралельно покрівлі з підйомним механізмом, а також напрямні з алюмінію. В результаті компанія Rayton Sun в одному об’єкті реалізувала електростанції 4-х типів.

  Які вигоди отримала пивоварня «Уманьпиво»?

  Плюси вирішення переходу на сонячну енергію очевидні: це часткова енергетична незалежність та економічна вигода. Поточний тариф на електроенергію для підприємств становить 4,2 грн/кВт⋅год, і є передумови, що зростатиме в майбутньому. Побудувавши електростанцію, «Уманьпиво» зафіксувала на найближчі 25 років тариф на рівні 0,7 грн/кВт⋅год.

  Експерти Rayton Sun стверджують, що інвестиції в обладнання окупляться лише за 3,8 роки. Компанія «Уманьпиво» зробила вдале капіталовкладення, адже терміни окупності СЕС щороку знижуються через зростання тарифів. А це означає, що витрати на оплату електроенергії вдалося максимально оптимізувати.

  Важливо й те, що для орієнтованої на експорт броварні дуже важливе схвалення зарубіжних партнерів, які надають перевагу сонячній енергетиці.