Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/rayton/rayton.com.ua/wp-content/themes/neve/functions.php on line 57
Найбільша сонячна електростанція для підприємтсва в Україні | Rayton
Перейти до вмісту
Home » Найбільша сонячна електростанція для підприємства. Компанія Tascom. Харківська область.

Найбільша сонячна електростанція для підприємства. Компанія Tascom. Харківська область.

  Featured Video Play Icon

  Популярність сонячної енергетики в нашій країні стрімко зростає. Найбільш актуальними є СЕС для власного споживання для власників середнього та великого бізнесу. Наші клієнти, які бажають перейти на альтернативні джерела енергії, незмінно цікавляться виконаними проектами. І в цьому ключі не можна не згадати про грандіозний об’єкт, який компанія Rayton втілила в життя всього за 30 днів.

  Про компанію Tascom.

  Перед тим, як розпочати реалізацію замовлення, ми завжди вивчаємо підприємство, графік його роботи, обсяги енергоспоживання. Компанія Tascom – не новачок у бізнесі, тому що працює на ринку вже майже 15 років, а свою продукцію реалізує не лише в Україні, а й за кордоном.

  Основні напрямки виробництва підприємства:

  • Агроволокно (спанбонд);
  • Пластикові контейнери для харчових та не харчових продуктів;
  • Обкладинки для зошитів, книг, посібників та документів.

  Відповідно, для такого асортименту потрібне обладнання з високою продуктивністю. І, звичайно, витрати на електроенергію досить великі. Рішення збудувати сонячну електростанцію – єдиний правильний вихід у ситуації, коли доводиться збільшувати парк обладнання та при цьому не збільшувати витрати на енергоресурси.

  Особливості електростанції та обладнання

  До питання забезпечення доступним енергоресурсом компанію Tascom у Rayton підійшли комплексно. Було підібрано якісне та надійне обладнання відомих брендів, найкращих у своїх напрямках:

  • Інвертори – Huawei;
  • Сонячні панелі – Jinko Solar

  У результаті потужність електростанції по панелям становить 531 кВт, по інверторам – 460 кВт. А якщо говорити про естетичність, то панелі стали справжньою окрасою даху, оскільки використовувалися сонячні модулі в чорних рамах, які хоч і трохи дорожчі за звичайні, але виглядають вони набагато краще на дахах нових будівель виробництва компанії Tascom. Про особливості обладнання докладно розповіли представники виробників.

  Інверторне обладнання

  Як зазначив Олександр Альохін, продакт-менеджер Huawei Fusion Solar Ukraine, на об’єкті було встановлено 7 інверторів: 3 – 100-кіловатних, 2 – 50-кіловатних та 2 – 30-кіловатних. Всі інвертори об’єднані та підключені до унікальної системи моніторингу, а розумні лічильники – смартмітери, за словами представника бренду, допомагають обмежити експорт енергії у мережу, що означає можливість для власника підприємства спрямовувати ресурс виключно на власні потреби. Система моніторингу дає доступ до інформації з будь-якої точки планети – за допомогою інтернету, можна підключитися та подивитися всі показники (споживання, генерацію тощо) у зручний момент. У клієнтському доступі також знаходяться архівні дані та показники генерації електроенергії. Це допомагає прорахувати суми, заощаджені на електриці та зрозуміти, скільки часу потрібно, щоб станція окупилася. Зауважимо, що за підрахунками Рейтон, витрати мають окупитися за 4,5 роки.

  Серед переваг обладнання представник Huawei назвав оптимізатори інверторів, які у разі затінення сонячних панелей оптимізують роботу інверторів.

  Сонячні панелі

  Про можливості сонячних панелей, обраних клієнтом, розповів Євген Придатко, бізнес-девелопмент менеджер і менеджер з продажу компанії Jinko Solar. Він наголосив, що для найбільшої в Україні СЕС було використано високоефективні модулі Tiger Pro на 72 потужністю 535 Вт. За словами менеджера Jinko, проект має особливу естетичність. Цьому сприяло використання модулів із чорною рамою. Таким чином, станція отримала надзвичайно красивий вигляд. Євген назвав проект флагманським, і з цим згодні практично всі, хто так чи інакше був причетний до його реалізації.

  Як реалізовувався проект?

  Вище ми вже згадали, що сонячна електростанція з потужністю 531 кВт була побудована лише за місяць. Але, говорячи про терміни, важливо відзначити, що спочатку було проведено енергоаудит, на який загалом пішло приблизно 2 тижні. Весь цей час фахівці Rayton виїжджали на об’єкт, проводили консультації із клієнтом. Було визначено точки підключення, місця розташування панелей та інверторів. Ретельно продумувалося розміщення кабельних трас. Після першого ж огляду стало зрозуміло, що найкраще місце для встановлення панелей – дахи виробничих приміщень, тому що їх на підприємстві достатньо. Це рішення дозволило отримати ергономічний та естетичний об’єкт. Монтаж та тестування роботи здійснювалися досить швидко. Тому клієнт залишився задоволений не лише якістю обладнання, а й термінами, в які вдалося вкластися команді.

  Коротко про економічні результати: що отримала компанія Tascom?

  Якщо говорити про поточний тариф на даному підприємстві, він становить 3,2 грн (з урахуванням ПДВ). Станція ж забезпечує електроенергією, вартість якої – 0,62 коп. (з ПДВ). Переваги очевидні: повернути витрати власнику компанії вдасться у рекордно короткі терміни.

  За показниками літньої денної генерації, на день підприємство отримує 2,3 МВт. Денний показник сонячного заміщення – 40%. Це дозволить досягти хорошого терміну окупності – трохи менше 4,5 року. Запрацювала станція у 2021 – це означає, що до вже 2025-го власник поверне всі інвестовані кошти.

  Висновки:

  Як бачимо, власник найбільшої електростанції отримав можливість зафіксувати тариф на електроенергію, а за постійного її подорожчання – це дуже важливо. Адже в перспективі ціни на цей ресурс тільки зростатимуть, і в таких умовах бізнесу важко буде витримувати плановані показники рентабельності.

  Наші прогнози виявились вірними, а розрахунки виправдали себе. Тому заявляємо: Rayton не має наміру зупинятися. Команда планує створювати СЕС по всій країні та комплектувати їх найкращим обладнанням від всесвітньо відомих брендів. На прикладі виконаних нами проектів можна сміливо говорити про те, що клієнти, віддавши перевагу сонячної енергії, стають сильнішими в умовах кризи, конкурентними на ринку та набувають впевненості у завтрашньому дні.

  Забезпечення дешевою електроенергією дозволяє зазирнути вперед та випередити конкурентів. Досвід підказує, що консервативний підхід до ведення бізнесу йде у минуле.

  Уміння приймати сміливі рішення – запорука майбутньої незалежності. Якщо ви ще не наважилися встановити сонячні панелі – саме час це зробити!